Szybki kontakt:
Telefon: +48 785 887 997

Telefon: +48 798 589 504

e-mail: firma@tysom.pl

Firma Tysom pomoże Państwu we właściwej konfiguracji sprzętu, zoptymalizuje koszty, zaprojektuje, wykona, przeprowadzi odbiór oraz będzie konserwować instalację telewizji przemysłowej. Telewizja dozorowa to nasza specjaność ale zajmujemy się również telewizją kablową, telewizją satelitarną, telewizją hotelową, systemami rejestracji samochodów, systemami zliczającymi, wideodomofonami oraz wyposażeniem sal konferencyjnych w sprzęt audio-wideo. Projektowane i wykonywane przez naszą firmę systemy telewizji przemysłowej stanowią doskonałe zabezpiecznie obiektów.

Monitoring to usługa dająca użytkownikowi wiele korzyści, a dlaczego?

  • bezpośredni i 24-godzinny nadzór nad całym obiektem
  • możliwość integracji z innymi systemami zabezpieczeń
  • wszechstronność zastosowania

Bo wiedza to podstawa!

Rozdzielczość ekranu – jeden z parametrów trybu wyświetlania, parametr określający liczbę pikseli obrazu wyświetlanych na ekranie w bieżącym trybie prac monitora komputerowego, telewizora a także każdego innego wyświetlacza, którego obraz budowany jest z pikseli. Rozdzielczość wyraża się w postaci liczby pikseli w poziomie i w pionie.

Piksel - to kwadrat posiadający trzy małe kwadraty wewnątrz w kolorach czerwonym, niebieskim i zielonym RGB. Każdy piksel, aby wyświetlić daną barwę, stosuje mieszanie barw RGB a dokładniej zaświeca dany subpiksel z rożnym natężeniem. Kolor biały to połączenie wszystkich subpikseli z maksymalną intensywnością świecenia. 

 

kamerki huciskojotpeg

Jakie kamery przemysłowe wybrać?

Krótkie porównanie kamer 
Między kamerami analogową i IP można łatwo wytypować wiele różnic. Kamera IP z każdego miejsca na ziemi ma możliwość dostępu do podglądu na żywo i zdalnej administracji przy użyciu przeglądarki internetowej. Trochę inaczej wygląda to dla kamery analogowej ponieważ bezpośrednie podłączenie jest niemożliwe. Wymagane jest zatem zastosowanie rejestratora sieciowego.

Porównanie obrazu kamery Analogowej oraz IP

Kolejną cechą odróżniającą obie kamery jest jakość przetwarzanego obrazu. Kamera IP nie traci na jakości podczas transmisji oraz rejestracji obrazu. Obraz przetworzony z kamery analogowej wygląda nieco gorzej. Różni producenci kamer stosują różne wartości mierzone w ilościach linii telewizyjnych np. 700TVL, a tak naprawdę na stałe zostaje zamieniona rozdzielczość po przesłaniu do rejestratora na rozdzielczość PAL czyli 720x576 za pomocą kabla koncentrycznego. Im dłuższe odcinki kablowe tym znaczne pogorszenie jakości. Rozdzielczość jest znacznym aspektem przewyższającym kamery IP nad kamerami analogowymi. Dla kamer IP jest wiele zastosowanych rozdzielczości przesyłanego obrazu np. 1,3 Mpx - 1280x1024 px, 2 Mpx - 1600x1200 px czy HD 1920×1080px bądź wyższe.